hale przemysłowe

Hala przemysłowa – co warto wiedzieć

Hale przemysłowe, zwłaszcza te magazynowe na dzień dzisiejszy są jednym z najczęściej budowanych obiektów w sektorze przemysłowym. Budowane są głównie w konstrukcji szkieletowej, wykonane ze stali, co sprawia, że obiekty te są wyjątkowo solidne i trwałe.

Hala przemysłowa ze stali

hale przemysłoweJednocześnie zaletą tego rozwiązania jest bardzo krótki czas budowy który wynosi od kilku tygodniu do dwóch miesięcy w zależności od wielkości hali oraz jej skomplikowania. Co w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami jest czasem niezwykle krótkim. Na plus należy także zaliczyć stosunkowo niski koszt realizacji inwestycji, co w dużej mierze także związane jest z krótkim czasem budowy. Czy jednak hala przemysłowa w konstrukcji stalowej szkieletowej to rozwiązanie pozbawione wad? Jak w każdym przypadku tak i w tym tak dobrze nie jest. Jak już powiedzieliśmy konstrukcje tego typu uważa się za wyjątkowo trwałe i solidne, jednak pewne ale – materiał z jakiego są one bowiem wykonane to stal, a ta jak wiadomo podatna jest na korozję, dlatego ważne jest to by wszystkie elementy z jakich została wykonana hala były odpowiednio zabezpieczone, szczególnie istotne jest właściwie zabezpieczenie złączy, w których to najczęściej dochodzi do pojawienia się ognisk korozyjnych.

hale przemysłoweNiedokładne zabezpieczenie powierzchni przełoży się negatywnie na trwałość całej konstrukcji, a tym samym także na bezpieczeństwo jej użytkowania. Co więcej, należy pamiętać o tym, by zachowała ona swoje parametry konieczne jest przeprowadzania regularnej kontroli stanu konstrukcji oraz konserwacji poszczególnych elementów. Niemniej wiele zależy tutaj od jakości samego wykonania i materiałów jakie zostaną użyte, zasada jest zwykle taka, że im tańsza realizacja budowy samego obiektu tym droższa później okazje się być jego eksploatacji i tym samym krótsza jest jego żywotność. Dlatego przy budowie hal przemysłowych warto korzystać z pomocy sprawdzonych firmy, które mają duże doświadczenie w tym temacie i są w stanie tym samym zagwarantować nam, że wykonanie będzie na odpowiednim poziomie. Co więcej by obiekt spełniał właściwie swoja rolę ważne jest nie tylko jego samo prawidłowe wykonanie, ale także właściwe określenie szczegółów i jego przeznaczenia, co pozwoli na przygotowanie projektu i realizacje konstrukcji dostosowanej idealnie do potrzeb i wymagań specyfiki przedsiębiorstwa.

Niemniej pomimo tych kilku szczegółów na które warto zwróci uwagę przy budowie hali przemysłowej oraz nielicznych wadach jakie posiada to rozwiązanie, obecnie jest to najkorzystniejsza opcja, jeśli chodzi o budowę funkcjonalnej przestrzenni magazynowej czy produkcyjnej.