grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe – zalety

W domach zazwyczaj stosuje się zwykłe grzejniki montowane na ścianie. To najtańsza, najpopularniejsza i często najwygodniejsza opcja. Takie grzejniki można dostać nie tylko w wersji białej, standardowej, ale istnieją także grzejniki dekoracyjne z ciekawymi grafikami, w niespotykanych kształtach, czy wykończonych wikliną.

Grzejniki kanałowe są niewidoczne

grzejniki kanałoweJednak nie zawsze takie grzejniki można zastosować w domu. Jeśli mamy pomieszczenie z wieloma przeszkleniami to nie ma gdzie przywiesić kaloryferów. Również czasem pokoje są tak małe, że nie można ich dodatkowo zastawiać grzejnikami, bo każdy metr kwadratowy się liczy. Co wtedy możemy zrobić? Z pomocą przychodzą nam grzejniki kanałowe do mieszkania i domu. Jest to specjalny rodzaj grzejnika montowany w podłodze. Na linii paneli podłogowych widzimy tylko kratkę, taką jak góra zwykłego grzejnika. Nie przeszkadza ona w chodzeniu. Kratka może być w naturalnym kolorze metalu, biała, czy też imitować drewno, dzięki czemu z daleka nie będą widoczne. Można je dobrać pod kolor paneli podłogowych. Dodatkowo grzejniki kanałowe mogą mieć różną wydajność i moc, więc zapewniają nam stale dużo ciepła. Takie grzejniki podłącza się do pieca grzewczego, tak jak zwykłe grzejniki.

grzejniki kanałoweGrzejniki kanałowe należy zamontować wtedy, kiedy wykonuje się podłogi, w końcu w nich są osadzone. Ich montaż po wbudowaniu domu byłby możliwy przy długich, pracochłonnych pracach remontowych, byłoby z tym mnóstwo bałaganu, choć wszystko jest do zrobienia. Warto jednak wybrać dobry rodzaj ogrzewania i grzejników, żeby uniknąć wielu kłopotów. Grzejniki kanałowe sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, gdzie potrzebne są eleganckie i sprawdzone rozwiązania. Grzejniki kanałowe pozwalają nam zaoszczędzić miejsce i nie musimy martwić się przeszkleniami w domu, montażem parapetów, ustawieniem mebli, ponieważ kaloryfery są niewidoczne i nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Przyjemne ciepło z grzejnika sprawia, że dzieci mogą się bawić nawet na podłodze i nie będzie im wtedy chłodno, ze względu na ciepło od kaloryfera. Także lubiące ciepło koty i inne zwierzaki będą zadowolone z takiego modelu grzewczego. Z pewnością jest to rozwiązanie wymagające lepszego planowania całość wykończenia wnętrz, jak również bardziej zaawansowanych prac niż montaż zwykłych grzejników, jednak ich zalety są niepodważalne.

W ofercie dobrej i profesjonalnej firmy hydraulicznej czy budowlanej na pewno znajdziemy grzejniki kanałowe w różnej wielkości, kolorze i cenie, dopasowane do naszych potrzeb.