szafa

Garderoba jako oddzielne pomieszczenie czy szafa wnękowa?

Właściciele domów jednorodzinnych mają to szczęście, że z reguły powierzchnia mieszkalna jest na tyle duża, że bez problemu można przeznaczyć jedno pomieszczenie na garderobę.

Gdzie sprawdzi się szafa wnękowa?

szafaInaczej jest w mieszkaniach – tutaj z reguły metraż jest przewidziany na podstawowe potrzeby rodziny, dlatego nie ma możliwości, aby przekształcić któreś z pomieszczeń w garderobę. Tutaj funkcję garderoby najczęściej pełnią szafy wnękowe. Bardzo często w takich szafach domownicy trzymają nie tylko odzież, ale także rzeczy i sprzęty, które nie są potrzebne na co dzień. Szafa wnękowa powinna być więc na tyle duża, aby pomieścić też właśnie sezonowe przedmioty. Oprócz rozmiaru, istotą jest jednak także odpowiednia konfiguracja półek, która często pozwala zwiększyć funkcjonalność garderoby. Wiele firm zajmujących się produkcją mebli proponuje szafy wnękowe na zamówienie w Krakowie. Decydując się na szafę na wymiar, będziemy mieć pewność, że będzie ona odpowiednio dopasowana do naszego wnętrza. Przed złożeniem indywidualnego zamówienia warto najpierw przemyśleć wszystkie szczegóły – w jakim miejscu ma znaleźć się szafa wnękowa, kto będzie z niej korzystał? Jeżeli szafa wnękowa ma pomieścić rzeczy wszystkich domowników, wówczas powinna znajdować się w łatwo dostępnym miejscu – na przykład w przedpokoju koło łazienki. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli do niej swobodny dostęp.

garderobaW sytuacji, gdy szafa będzie tylko do naszej prywatnej dyspozycji, wówczas najlepiej usytuować ją w sypialni. Możliwość wykonania szafy na wymiar sprawia, że z powodzeniem możemy wykorzystać nawet skosy na poddaszu. To daje nam wiele możliwości aranżacyjnych i sprawia, że w jak najbardziej funkcjonalny sposób można wykorzystać wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Składając zamówienie, należy uwzględnić nie tylko wysokość i długość szafy wnękowej, ale także jej głębokość – przy tym należy mieć na uwadze, że do głębokości zalicza się także grubość drzwi oraz ścianki, która będzie znajdować się z tyłu szafy – jeżeli zależy nam na większej głębokości, a szafa będzie usytuowana przy ścianie, wówczas warto zrezygnować z tylnej ścianki, która niepotrzebnie zabierałaby nam centymetry z głębokości szafy. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przedpokoju, w którym z reguły nie ma wiele miejsca. Firma realizująca zamówienia szaf na wymiar z pewnością każe nam zdecydować się też na to, jakie drzwi dobrać – najczęstszym wyborem klientów są drzwi przesuwne, gdyż nie zajmują przestrzeni.

Z pewnością, decydując się na szafę na zamówienie, dostaniemy taką garderobę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.