gabiony

Gabiony na mojej działce

Kiedy kupowałam swoją działkę niedaleko Gliwic to nie wiedziałam, jak ważne są niektóre rzeczy. Nie śpieszyło mi się na przykład z montowaniem ogrzewania, bo uznawałam, ze cały czas mam na to czas, a tu nagle okazało się, że chłodniejsze dni przyszły szybciej niż się spodziewałam, a moja przeprowadzka zbliżała się wielkimi krokami, więc musiałam się spieszyć i na dniach kupować piec na olej opałowy.

Gabiony to stylowy sposób na zagrodzenie działki

gabionyPodobny błąd popełniłam jeśli chodzi o montaż ogrodzeń. Skoro wiedziałam, że będę jeszcze przyjeżdżać często samochodem dostawczym, żeby przywieźć meble, wszystkie rzeczy i materiały budowlane to wykończenia domu, to nie stawiałam go za wcześnie, żeby był dobry dojazd pod sam dom. Niestety, to był mój błąd. Sąsiedzi uznali, ze skoro działka nie jest ogrodzona to znaczy, że można na niej wyprowadzać swoje zwierzaki, żeby załatwiły swoje potrzeby, parkować na moim trawniku, kiedy goście przyjeżdżają, czy pozwalać się na nim dzieciakom bawić. Cała ziemia była przekopana, rozjeżdżona i zanieczyszczona odchodami zwierząt. Musiałam więc działać szybko i zamówiłam ogrodzenia panelowe i gabiony. Wiedziała, że ekipa fachowców sobie szybko z nimi poradzi. Najdłużej pójdzie z wylewaniem podmurówki, beton musi zastygnąć, ale już montować ogrodzenia panelowego pójdzie im raz dwa. Jeszcze tego samego dnia miałam gotowe całe ogrodzenie działki. teraz nikt mi nie mógł na nią wejść ani wjechać. Prawdopodobnie sąsiedzi byli niepocieszeni, ze stracili wygodny parking, plac zabaw i wychodek dla psów, ale mnie to nie interesowało. Moja działka miała być piękna, miałam zamiar zrobić wspaniały ogród, a nie dawać deptać innym po moim trawniku. Dobrze, że wybrałam takie ogrodzenie, a nie ogrodzenie gabionowe. Nie dosyć, ze moje jest ładniejsze, to jeszcze szybsze w montażu, a czas miał tu dla mnie duże znaczenie.

W Gliwicach i tak nie widziałam nigdy takowego, więc nie wiem, czy kogoś w ogóle interesują takie gabiony, ale mnie na pewno nie. Jestem bardzo zadowolona z tego ogrodzenia panelowego co mam teraz.