folia ochronna do okien

Funkcje folii ochronnej do okien

Podczas każdego remontu nietrudno o różnego rodzaju zabrudzenia. To naturalna kolej rzeczy. Dlatego warto wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć. Dzięki wprowadzeniu w życie pewnych środków ostrożności, można łatwo tego uniknąć, a zabrudzenia będą ograniczone do minimum.

Folia odporna na wodę

folia ochronna do okienW czasie przeprowadzania prac remontowych szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia farbą są okna. W razie ich zachlapania np. farbą może to wyglądać nieestetycznie, a same plamy będą trudne do usunięcia. Jakie w takim razie zastosować metody? Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem będzie oklejenie okien oraz framugi specjalną folią. Obecnie w sklepach nietrudno taką znaleźć. Tego typu folie zostały tak opracowane, aby przynosić jak najmniej szkód samej szybie. Jest samoprzylepna oraz odporna na wszelkie zarysowania, ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Ta sama folia sprawdzi się także do ochrony innych gładkich powierzchni, wśród których można wymienić blachę i podłogę. Wiele osób może się obawiać takiej metody ponieważ przyklejona folia mogłaby zostawiać ślady kleju. Nic bardziej mylnego.

folia ochronna do okienPo skończonym remoncie, bardzo łatwo ją odkleić, pozostawiając powierzchnię czystą. Ponadto folia ochronna do okien i framug jest odporna na działanie wody oraz UV. Zapobiega to m.in. wnikaniem promieni słonecznych do środka budynku, dzięki czemu tkaniny oraz dywany nie blakną. Bywa także bardzo przydatna do ochrony podczas transportu oraz montażu okien. Niektóre rodzaje folii ochronnych są specjalnie przeznaczone do innego celu. Wzmacnia delikatną powierzchnię szklaną, dzięki czemu w razie jej rozbicia, szkło pozostaje na swoim miejscu. Zapobiega to zranieniu przez osoby, które mogą znaleźć się w pobliżu. Producenci oferują zarówno folie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jako ciekawostkę można podać, że tego typu folie ochronne są w szczególności polecane do miejsc publicznych, w których zachowanie środków ostrożności jest szczególnie ważne, tj. do szpitali, szkół czy przedszkoli. Najczęstszym rodzajem folii ochronnej do okien są te w kolorze niebieskim. Ich cena jest atrakcyjna, ponadto zapewniają prywatność w czasie remontu. Dostępne są także bezbarwne folie, które nie wpływają na zmianę wyglądu samych okien, pozostają niezauważalne.

Znajdują one również zastosowanie w sklepach oraz firmach, ponieważ dodatkowo zabezpieczają przed włamaniem oraz aktami wandalizmu. Podsumowując, folie ochronne do okien i drzwi są niezawodne nie tylko podczas remontu, bardzo dobrze sprawdzają się również w innych rolach. To pokazuje ich uniwersalność oraz użyteczność.