drzwi wejściowe

Na jakie drzwi się zdecydować?

Materiał, w jakim wykonano drzwi, ma podstawowe znaczenie w przypadku ich właściwości i stylu. Do najpowszechniej spotykanych typów drzwi zalicza się drewniane (w tym ze sklejki), aluminiowe i drewniano-aluminiowe.

Rodzaje drzwi

drzwi wejścioweMożna wyróżnić także drzwi szklane stosowane często w salach konferencyjnych lub nowoczesnych biurach. Drewno jest materiałem uniwersalnym, który znajduje zastosowanie zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Ponadto drewno posiada naturalne i bardzo dobre właściwości izolacyjne. Zapewnia wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Nie można jednak tego stwierdzenia generalizować. Właściwości drzwi drewnianych w dużej mierze zależą od tego, z jakiego gatunku drewna jest ono wykonane oraz jaki był sposób ich produkcji. Drzwi ze sklejki wiórowej mają nieporównywalnie gorsze parametry izolacyjne od drzwi z litego drewna. Należy również pamiętać o okresowej konserwacji drzwi drewnianych. Drzwi aluminiowe natomiast znakomicie sprawdzą się w budynkach modernistycznych, w których główną rolę odgrywa minimalizm, surowe kształty i lśniące powierzchnie. Zwykle nie posiadają tak dobrych wartości izolacyjnych, ale to w dużej mierze zależy od modelu i zastosowanych technologii. Za lepsze parametry należy jednak zawsze dodatkowo zapłacić, nieważne czy mówimy o drzwiach drewnianych czy aluminiowych. Aluminium ma nad drewnem tę przewagę, że nie trzeba go konserwować i ma dużą wytrzymałość.

drzwi wejścioweDrzwi drewniano-aluminiowe łączą w sobie zalety obu materiałów. Posiadają bardzo dobre współczynniki izolacyjne i wysoką trwałość. Tak naprawdę z każdego typu drzwi można dostać modele z dobrymi parametrami. Dlatego podstawową kwestią będzie styl, który spełni nasze oczekiwania. Styl drzwi musi współgrać z całością budynku, szczególnie jeśli są to drzwi zewnętrzne. Wielu miejscowych producentów oferuje stylowe drzwi wejściowe ze Śląska. Różnorodność wariantów i oklein jest bardzo szeroka. Można wybrać nie tylko rodzaj profilu i zdobień, ale również barwę (w takich kolorach jak żółty i czerwony), wzory oraz oszklenie. Dzięki tak bogatej ofercie możemy spersonalizować drzwi na właśnie taki sposób, jak sobie wymarzyliśmy. Na przykład do mieszkania urządzonego w stylu art déco świetnie nadadzą się drzwi mocno oszklone i ornamentowane.

Nie trzeba zresztą korzystać z gotowych rozwiązań, gdyż firmy oferujące drzwi wykonane na zamówienie są bardzo wszechstronne i chętnie dostosują drzwi pod nasze potrzeby (oczywiście trzeba się liczyć wtedy z dodatkowymi kosztami).