Drzwi przeciwpożarowe do biurowca

Wielu właścicieli biurowców czy też galerii handlowych decyduje się na montaż drzwi przeciwpożarowych. To rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane jest także w domach jednorodzinnych, aby oddzielić garaż oraz kotłownię od części mieszkalnej.

Wybór drzwi przeciwpożarowych

drzwi do kupienia w kielcachZnajdujące się tam bowiem łatwopalne elementy – na przykład paliwo oraz innego rodzaju opał – w razie pożaru mogłyby być niebezpieczne dla całego domu. Drzwi przeciwpożarowe zapobiegają zaś rozprzestrzenianiu się ognia. Jeśli chodzi o biurowce, te drzwi są wybierane przez inwestora, głównie dlatego, że zdaje on sobie sprawę z tego, ile kosztowała go budowa danego obiektu. Chce więc na wszelkie sposoby zabezpieczyć się przed jego stratą. Montaż systemu przeciwpożarowego w postaci alarmów i wykrywaczy dymu, a także drzwi przeciwpożarowe wydają się być skuteczną ochroną przed wystąpieniem pożaru. Takie drzwi do kupienia w Kielcach dostępne są w różnych wariantach. Bo nie muszą być wykonane jedynie z blachy czy z aluminium. Równie dobrze drzwi przeciwpożarowe mogą być szklane lub… drewniane! To te ostatnie, ze względu na walory wizualne, są najczęściej wybierane do pomieszczeń wewnętrznych, a więc do biurowców – podobnie jak drzwi szklane, które w dodatku mogą pełnić funkcję przegród działowych w open space. Jeśli poszukujemy drzwi wejściowych o właściwościach przeciwpożarowych, kieleccy producenci z pewnością zaproponują nam drzwi aluminiowe.

drzwi do kupienia w kielcachZ kolei do garaży czy kotłowni lub innych pomieszczeń gospodarczych lepiej zdecydować się na drzwi z blachy, gdyż tutaj estetyka nie będzie dla nas najważniejsza. Ale sam materiał, z którego wykonano takie drzwi, nie jest najważniejszy. Równie istotne są elementy wyposażenia takie jak na przykład samozamykacz. Kieleccy producenci zwracają uwagę na to, iż to właśnie ten element odpowiedzialny jest za automatyczna zamykanie drzwi po otwarciu. Czasami zamiennie stosuje się zawias sprężynowy, jednak warto wiedzieć, że bywa on zawodny, gdy nie jest często regulowany. Eksploatacja sprawi, że sprężyna straci swoją naturalną formę i wydłuży się – to z kolei doprowadzi do tego, że drzwi nie będą się domykały. Tym samym nie będą dobrze spełniać swojej przeciwpożarowej roli. Dlatego warto wybierać te modele, o których najwyższej jakości zapewniają producenci z Kielc. Oprócz samozamykacza, bardzo ważne są uszczelki dymoszczelne, dzięki temu dym nie będzie przedostawał się do oddzielonego od pożaru pomieszczenia.

Równie istotna jest listwa opadająca, dzięki której przedostawanie się ognia jest ograniczane. Pamiętając o tych kwestiach przy wyborze drzwi od kieleckiego producenta, z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu. Takie drzwi skutecznie zabezpieczą biurowiec przed niepożądanymi sytuacjami.