oklejanie drzwi

Drzwi oklejane w Warszawie

Drzwi produkowane są z różnego rodzaju materiałów, najczęściej jest to jednak drewno lub materiały drewnopochodne. Drzwi z drewna litego są drogie, dlatego nie każdy się na nie decyduje mimo ich atrakcyjnego wyglądu.

Oklejanie drzwi w sposób prawidłowy

oklejanie drzwiDoskonałą alternatywę wobec nich stanowią drzwi okleinowe. Dlaczego? Ponieważ są ekologiczne, a do tego naprawdę tanie. Powstają w procesie produkcji nazywanym oklejaniem. Wystarczy wybrać producenta, który posiada naprawdę dobre zaplecze maszynowe, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że takie oklejanie drzwi w Warszawie będzie przeprowadzone w sposób prawidłowy. Jak przebiega taka produkcja? Okleina nanoszona jest w jednym, całym arkuszu, dzięki czemu nie są widoczne żadne łączenia kawałków materiału. To sprawia, że takie drzwi charakteryzuje atrakcyjny wygląd. Okleinę nanosi się na płyty MDF lub HDF, ponieważ cechują się one najlepszymi do tego właściwościami, są wyjątkowo lekkie, dlatego oklejanie nie sprawia problemów, ale przy tym są trwałe.

oklejanie drzwiMożliwe jest oklejenie także drzwi z płyty wiórowej otworowej, ponieważ i ona ma dobre cechy konstrukcyjne. Podstawowymi zaletami drzwi okleinowych jest ich ekologiczność oraz odporność na uszkodzenia. Są też łatwe do utrzymania w czystości – zastosowany podczas oklejania materiał można po prostu przemywać za pomocą szmatki nasączonej wodą oraz delikatnym detergentem. Zaletą takich drzwi jest też to, że mogą być pokryte nie tylko przezroczystą okleiną, ale także materiałem w dowolnym kolorze czy z dowolnym nadrukiem. To sprawia, że możemy uzyskać w ten sposób drzwi oryginalne, które będą wyróżniać się na tle zwyczajnej drewnianej stolarki otworowej. Jeżeli wybierzemy warszawskiego producenta, który stosuje nowoczesne technologie w oklejaniu drzwi, w efekcie otrzymamy produkt zgodny całkowicie z naszymi oczekiwaniami. Skraje czy końcówki materiału nie będą się odklejały, pozostaną całkowicie niewidoczne. Równocześnie okleina zapobiegnie wnikaniu wilgoci do środka drzwi. Okleina zapewnia też wygładzenie krawędzi. Jak widać, drzwi okleinowe posiadają szereg zalet, chociaż są rozwiązaniem tanim i nie kojarzą się na pierwszy rzut oka z elegancją.

Tymczasem tak naprawdę wiele zależy od zastosowanej okleiny – możemy wybrać taki kolor czy wzór, który sprawi, że wnętrze z takimi drzwiami stanie się bardziej ekskluzywne oraz nowoczesne. Z pewnością jeśli poszukujemy niedrogich alternatyw dla drewnianej stolarki otworowej, oklejanie drzwi z płyt MDF czy HDF będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem, które wpasuje się w nasze oczekiwania.