leżak plażowy składany

Dodatki do leżaków plażowych składanych

Wakacyjna pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu – można wyjechać nad morze czy w góry, lub po prostu położyć się w przydomowym ogródku z ulubioną książką. Aby móc wygodnie wypoczywać, przydatny będzie składany leżak plażowy, który przyda się nie tylko na przymorskim czy przyjeziornym piasku, ale również na trawie przy rodzinnej działce. Istnieje bardzo wiele rodzajów takich mebli ogrodowych, które różnią się między innymi wytrzymałością lub estetyką.

Praktyczny leżak plażowy

leżak plażowy składanyPierwszy rodzaj składanego leżaka plażowego stanowią modele wyposażone w daszek, który stanowi bardzo praktyczny dodatek chroniący odpoczywającą osobę przed słońcem. Dzięki temu, że taka osłona jest regulowana, można dowolnie zmieniać jej pozycje i dostosowywać ułożenie do miejsca, w którym znajduje się głowa. Wyposażony w daszek leżak plażowy składany to świetna propozycja dla osób, które chcą się opalać, jednocześnie czytając książkę – promienie nie oślepiają podczas przyswajania literatury, ale trafiają na wszystkie inne obszary ciała poza głową. Warto zwrócić uwagę także na składane leżaki wyposażone w kółka, bowiem dzięki nim można łatwo przestawić mebel. To przydatne udogodnienie, które sprawdza się między innymi wtedy, gdy ziemia zmienia swoją pozycję względem słońca, a wcześniej ukryty w cieniu leżak staje się bardzo nasłonecznionym miejscem.

leżak plażowy składanyLuksusowe leżaki relaksacyjne nie muszą jednak posiadać ani kółek, ani daszku, aby być bardzo komfortowymi. Tego rodzaju modele zwykle wyposażone są za to w poduszkę, na której można wygodnie oprzeć głowę. Warto zwrócić uwagę na prostą regulację ułożenia leżaka, ponieważ dzięki niej można – nie wstając – zmienić ułożenie mebla tak, aby można było leżeć lub siedzieć. Istotnym dodatkiem jest również plastikowy uchwyt na napoje, na który można ostawić kubek lub puchar – zwykle jest na to przeznaczone specjalne wgłębienie. Dzięki temu, że taki uchwyt jest zwykle wydłużony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odkładać na niego również książkę – to lepsze miejsce niż rosnąca pod leżakiem trawa, która mogłaby ubrudzić strony. Składane leżaki plażowe mogą mieć najróżniejsze dodatki – od kółek, przez daszki, aż po uchwyty na napoje czy poduszki.

Warto zwrócić uwagę na to, że meble ogrodowe tego rodzaju nie muszą posiadać wyłącznie jednego udogodnienia. Łatwo znaleźć można modele, do których dołączono zarówno kółka, jak i daszek. Miękka poduszka pozwoli wygodnie oprzeć głowę podczas czytania, a uchwyt na napoje umożliwi położenie drinka w bezpiecznym miejscu – nie na ziemi, gdzie ktoś mógłby przez nieuwagę kopnąć szkło, co mogłoby skończyć się nawet jego potłuczeniem.