deski kompozytowe

Deski kompozytowe a drewniane – charakterystyka

Każde tworzywo posiada swoje indywidualne cechy, dlatego też ich wybór może być czasami trudny. Jakiś materiał może być lepszy pod jednym względem, ale pod innym wygrywać w porównaniu może już coś innego.

Deski kompozytowe i łatwy montaż

deski kompozytowe Jeśli chodzi o deski przeznaczone do stworzenia pięknego tarasu, to również mają one różne cechy. Do wyboru są przede wszystkim deski kompozytowe i drewniane. Te drewniane ludzie najchętniej wybierają spośród oferty desek z drewna egzotycznego. Prezentują się one najlepiej spośród dostępnych desek drewnianych i są też bardzo wytrzymałe. Wyglądają naprawdę efektownie. Coraz częściej jednak to deski tarasowe z kompozytu wybierane są zamiast typowego drewna. W Toruniu zaobserwować można znaczy wzrost zainteresowania takimi produktami. Z pewnością jest on także zauważalny w innych miastach. Deski kompozytowe mają średnio zawartość drewna na poziomie czterdziestu procent, resztę stanowi tworzywo sztuczne. Tego typu deski są nieraz łatwiejsze w utrzymaniu. Nie wymagają konserwacji. Montaż deski kompozytowej może się też okazać pod wieloma względami łatwiejszy. Deski kompozytowe mogą okazać się bardziej trwałe niż tradycyjne drewno. Są także odporne na wilgoć, co na pewno jest wielkim atutem zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej.

deski kompozytowe Takie deski nie będą bowiem wraz z upływem czasu i wpływem wilgoci szybko zmieniać kolorytu i się niszczyć. Układanie deski tarasowej, jak twierdzą specjaliści, jest szybsze niż montowanie tradycyjnych drewnianych desek. Deski kompozytowe nie wymagają bowiem kładzenia specjalnej izolacji. Legary są układane bezpośrednio na betonie, co niewątpliwie przyspiesza i ułatwia pracę. Trudność może stanowić co najwyżej zrobienie równej wylewki betonowej pod taras, co stanowi podstawę, skoro na niej mają być od razu równiutko ułożone legary. Deski tarasowe z kompozytu nie zawierają sęków, podobnie zresztą jak drewno egzotyczne, które też jest chętnie wybierane. W kolorze także takie deski są często podobne. Różnice są najczęściej spotykane w tym, jak drewno i kompozyt reagują na warunki środowiskowe. Na pewno odmienne jest także to, że kompozyt jest w środku pusty w przeciwieństwie do drewna. Potrzebne są więc specjalne listwy, aby zakryć dziury na brzegach desek. Z pewnością obie możliwości posiadają zarówno zalety jak i wady.

O deski tradycyjne trudniej dbać, dlatego ludzie często decydują się na zmianę drewna na kompozyt. Ceny obu tych tworzyw mogą być natomiast porównywalne, gdyż wiele zależy od rodzaju drewna czy kompozytu, jaki się wybierze.

Więcej o deskach na stronie http://deski-tarasowe-torun.pl