panele ścienne 3d

Dekoracyjne panele ścienne

W każdym wnętrzu, w którym przebywa człowiek, powinna panować atmosfera oraz klimat, który pozwoli na funkcjonowanie oraz wyciszenie po długim dniu pracy. Dodatkowo wszystkie wnętrza powinny być praktyczne i funkcjonalne, aby korzystanie z nich było po prostu wygodne.

Oryginalne i trójwymiarowe panele

panele ścienne 3dNa szczęście wszystkie te elementy można bez problemu połączyć tworząc przemyślaną aranżację wnętrza, które będzie nie tylko dobrze wyposażone, relaksujące czy klimatyczne, ale także ładne. Dzisiaj sklepy z materiałami budowlanymi oraz tworzone katalogi przedstawiające przykładowe aranżacje wnętrz zasypują nas coraz ciekawszymi rozwiązaniami. Aby wnętrze było ładne i nowoczesne nie musimy sięgać po rozwiązania, które już dawno wyszły z mody – płaskie ściany, jedna wisząca lampa na środku pokoju czy babcine meble już dawno wyszły z mody i zostały zastąpione bardziej wyszukanymi rozwiązaniami. Z pewnością doskonałym przykładem właśnie takiego rozwiązaniu są nieszablonowe panele ścienne 3D, które bardzo często wykonuje się z gipsu. Gips nie jest zastosowany tutaj przypadkiem – jest materiałem lekkim oraz łatwo go formować, co sprawia, że bez problemu znajdziemy płytki we właściwie dowolnym kształcie. Jedną z wad tego rozwiązania jest to, że nie można układać płytek gipsowych na elewacji oraz w mokrych pomieszczeniach.

panele ścienne 3dProducenci wyraźnie zaznaczają, że materiał jest higroskopijny i nie powinien być narażony na działanie wody. Jednak jeśli ułożymy płytki tego typu w salonie, korytarzu lub sypialni to przez bardzo długi czas będziemy cieszyć się eleganckim, trwałym wykończeniem ściany. Płytki najczęściej są uformowane w geometryczne kształty – albo bardziej, albo mniej złożone powierzchnie dodają przestrzeni charakteru. Przyklejenie wielu płytek obok siebie sprawia, że ściana jest chropowata i zaczyna pełnić funkcję dekoracyjną. Wiele osób obawia się, że płytki uniemożliwią powieszenie zdjęć lub dostawienie do przegrody mebli. Jest to jednak zbędna obawa, ponieważ w gipsowych płytkach można bez problemu wiercić, a zamontowanie wkrętów bardziej wystających sprawi, że obrazek będzie prosto wisiał. Producenci oferują panele wypukłe nie tylko w geometrycznych kształtach. Bardzo popularne są odlewy przypominające mur z cegieł – zwykłych lub klinkierowych.

W zależności od konkretnego rozwiązania, może okazać się, że płytki będą bardziej lub mniej wypukłe. Najpopularniejsze są oczywiście te w białym kolorze, jednak bez problemu znajdziemy również takie w ceglanoczerwonej barwie lub różnych odcieniach beżu.