łącznik płyta warstwowa

Czym jest łącznik w płycie PIR?

Płyta PIR występuje obecnie w wersji z widocznym łącznikiem oraz z ukrytym łączeniem pomiędzy jednym i drugim elementem izolacji. Można swobodnie wybrać, który z możliwych do zakupienia elementów chce się mieć na swoim budynku, jednak przed zakupem warto przekonać się, czy oprócz łączenia nie różnią się jeszcze innymi cechami.

Zalety płyty warstwowej z łącznikiem

płyta warstwowa łącznikPrzyglądają się cienkiej, bo sześciocentymetrowej płycie warstwowej można zauważyć, że jej łączenie nie jest typowe. Można ją stosować w ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, jednak bez obaw o widoczne przerwy pomiędzy jednym i drugim elementem, co podoba się każdemu, kto dba o estetyczne wykończenie swojego domu. Płyta warstwowa PIR z łącznikiem ukrytym jest w stanie utrzymać całą konstrukcję równie stabilnie co jej inna wersja, gdzie łączenie jest widoczne, więc nie ma powodów do obaw. Jedynie elewacja z ułożonych płyt z nowoczesnym łącznikiem będzie o ładniejsza, bo z zewnątrz będzie sprawiałam wrażenie jednej wielkiej płyty. Również o tak innowacyjne zaprojektowaną płytę można montować w pionie i w poziomie. Oznacza to, że manewrując produktami o wiele szybciej dopasuje się wszystkie płyty przeznaczone do zamontowania na ścianie. Jeżeli jej współczynnik przenikania ciepła przy najcieńszej wersji wynosi około czterdziestu setnych można mówić o tym, że jest bardzo dobrym termoizolatorem.

łącznik płyta warstwowaOznacza to, że montując ją można być pewnym, że robi się dobry krok ku nowoczesnemu i bezpiecznemu życiu pod bezpiecznym dachem. Odpowiednio przetestowana reakcja na ogień daje najlepsze wyniki, więc warto sięgać po produkt od polecanego i zaufanego dostawcy. Jeżeli dany producent może pochwalić się realnymi wynikami i certyfikatami, można ufać w wytrzymałość jego nowoczesnych płyt warstwowych PIR. Z kolei, widoczny łącznik w płycie warstwowej, jak można się domyślać, jest starszym rozwiązaniem dla tego typu zakładanej izolacji. Z pewnością można go zauważyć, jeżeli przygląda się dachom starszych budynków. Również odznacza się wysoką ognioodpornością. Można ją łączyć z płytą ścierną o innym rdzeniu, czyli wełnie mineralnej. Pytę warstwową PIR z łącznikiem widocznym można dostrzec bardzo często na dachach hal i przemysłowych i magazynów oraz centrów logistycznych.

Sprawdzone pokrycia są także często dostrzegane na różnego rodzaju obiektach handlowych i biurowych. Obecność płyt PIR na ścianach zakładów spożywczych i przemysłowych to również nic nadzwyczajnego. Wielu inwestorów sięga po nie także, gdy buduje obiekty sportowe i inwentarskiego.