Czy warto jest inwestować w blaty granitowe?

Blat jest bardzo ważnym elementem kuchni. To właśnie na nim przygotowuje się posiłki oraz je stawia. Ze względu na umiejscowienie blatu w tym pomieszczeniu, powinien on być odporny na wilgoć, na wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dlatego bardzo często na blaty kuchenne wykorzystuje się kamień. 

Jeśli chcemy, aby w naszej kuchni znalazły się blaty granitowe Warszawa będzie dobrym miastem, aby zacząć poszukiwania tego elementu wystroju kuchni. Granit jest naturalnym materiałem, który składa się z :

  • kwarcu,
  • skalenia potasowego,
  • plagioklazu,
  • biotytu.

Materiał ten jest jednokrystaliczny i może posiadać różną barwę. Blaty wykonane z granitu są ponadczasowe i ma ekskluzywny wygląd. Granit jest bardzo twardym oraz wytrzymałym materiałem. Do tego jeśli chodzi o takie blaty, to są one odporne na ścieranie, zarysowania oraz wilgoć. Granit jest materiałem, który bardzo wolno się nagrzewa, poza tym jest niepalny. Więc blat granitowy może także znajdować się w pobliżu kuchenki gazowej. Jeśli wybieramy granit na blaty, to warto jest wybierać taki rodzaj, który jest odporny na tłuszcze oraz na działanie środków chemicznych. Na takim blacie można kroić nożem oraz stawiać gorące naczynia. Blaty granitowe bardzo łatwo jest utrzymać w czystości dzięki ich polerowanej powierzchni. W przypadku jeśli się uszkodzi, to można taki uszczerbek łatwo zatuszować.

Przedstawione powyżej cechy udowadniają, że granit jest dobrym materiałem na blaty kuchenne. Porównując, go do innych kamieni, z których może być wyprodukowany blat kuchenny wypada jednak najlepiej. 

blaty granitowe warszawa