Czy pianka nadaje się do ocieplania domu?

Istnieje wiele materiałów, jakie mają pomóc przy ocieplaniu budynków. Może być to styropian, wełna mineralna lub specjalistyczna pianka. Wybór materiału zależy przede wszystkim od właściciela domu, choć warto również zasięgnąć rady u kogoś bardziej doświadczonego. Mimo że pianka poliuretanowa nie jest zbyt rozpowszechnionym materiałem termoizolacyjnym, to ma ona wiele zalet.

Tanie ocieplenie domu

ocieplanie pianką Jedną z głównych będzie to, że dociera ona do trudno dostępnych miejsc, a co za tym idzie, jej użycie pozwala zabezpieczyć każdą powierzchnię przed utratą ciepła. Należy wyróżnić trzy rodzaje tej pianki: płyty z pianki zamkniętokomórkowej, pianę zamkniętokomórkową oraz pianę otwartokomórkową. Płyty charakteryzują się tym, że są wyjątkowo twarde, a także wytrzymałe i w tym przypadku należy je dopasowywać do powierzchni, a później przecinać. Pianę otwartokomórkową i zamkniętokomórkową kładzie się natryskowo, co jest możliwe dzięki agregatowi. Przede wszystkim jednak niedrogie ocieplanie pianką w Łomży jest związane z tym, że wspomniana pianka dociera do miejsc, gdzie ma się do czynienia ze skomplikowanymi konstrukcjami. Styropian i wełna mineralna mogą niedostatecznie dobrze poradzić sobie z ociepleniem danej powierzchni, dlatego w takich przypadkach stosuje się piankę.

ocieplanie pianką Podział pianki nie jest przypadkowy, ponieważ w tym przypadku piana otwartokomórkowa jest podobna do gąbki. Charakteryzuje się tym, że nie przepuszcza wody i jest zdecydowanie termoizolacyjna. Natomiast piana zamkniętokomórkową jest twardsza, a więc idealnie sprawdzi się na zewnątrz. Przede wszystkim jednak mówiąc o piance, należy skupić się na jej właściwościach termoizolacyjnych, ponieważ są one lepsze niż w przypadku styropianu czy wełny mineralnej. Coraz więcej osób właśnie dlatego decyduje się na jej użycie. Warto również zaznaczyć to, że dzięki takiej piance jest możliwe obniżenie kosztów za ogrzewanie, a w tym także za samą klimatyzację, bo pianka pozwala utrzymać w pomieszczeniach przyjemny chłód latem. Warto więc zadać sobie pytanie, jak wiele strat ciepła generuje dom? Przez nieocieplony dach może być to nawet aż 25%. Pianka nie jest tanim materiałem, jednakże w obliczu jej pozytywnych cech, warto poważnie zastanowić się nad jej wyborem.

Ocieplenie budynku jest bardzo ważne, szczególnie pod względem ekonomicznym, bo dzięki niemu koszty za samo ogrzewanie mogą ulec zmianie i to najlepsze, co pozwoli w jakiś sposób podreparować rodzinny budżet. Poza tym to po prostu komfort dla wszystkich domowników, bo dom będzie utrzymywał ciepło zimą i zapewniał chłód w czasie gorącego lata.