meble drewniane do salonu

Czy dąb będzie odpowiednim materiałem na meble do salonu?

Drewniane meble charakteryzują się przede wszystkim trwałością oraz wytrzymałością. Poza tym meble wykonane z tego materiału pięknie się prezentują w porównaniu do mebli wykonanych ze sklejki. Meble drewniane poza tym współgrają z naturą oraz ze środowiskiem. Jeśli już zdecydujemy się na meble drewniane do naszego salonu, to z jakiego one mają być drewna?

Jednym z bardzo znanym, a zarazem szlachetnych materiałów na meble drewniane do salonu jest dąb. W Polsce występuje kilka rodzai dębu:meble drewniane do salonu

  • szypułkowy,
  • bezszypułkowy,
  • burgundzki,
  • czerwony,
  • omszony.

Najbardziej popularny jest dąb szypułkowy i bezszypułkowy i to własnie z tego rodzaju wykonuje się najwięcej mebli. Drewno dębowe charakteryzuje się wysoką trwałością,  średnią kurczliwością oraz trudno te drewno się pali. Drewno dębowe łatwo się poddaje się obróbce skrawania oraz gięcia, dzięki czemu meble dębowe do salonu mogą być różnych kształtów. Do tego drewno dębowe nie stwarza problemów podczas barwienia oraz klejenia.

Meble drewniane są bardzo popularne przede wszystkim dlatego, że posiadają elegancki wygląd. Meble z tego materiału bardzo ładnie prezentować się będą w każdym salonie.  Minusem mebli drewnianych wykonanych dębu jest na pewno ich wysoka cena. do tego należy pamiętać, że jeśli posiada się meble drewniane to należy o nie odpowiednio dbać oraz impregnować, po to, aby służyły nam przez lata.

meble drewniane do salonu