usługi cięcia wodą

Czy cięcie wodą jest skuteczniejsze od innych metod obróbki?

Uzyskanie odpowiedniego kształtu i gładkości danego wyrobu możliwe jest po przeprowadzeniu serii obróbek – obróbki plastycznej czy mechanicznej. Czasem konieczne jest także zastosowanie obróbki skoncentrowanymi strumieniami energii – są to nowoczesne metody, które gwarantują najwyższą dokładność, dlatego też są one coraz częściej wybierane zarówno jeśli chodzi o obróbkę hurtową przedmiotów, jak i obróbkę zlecaną przez klientów indywidualnych.

Cięcie wodą tworzyw technicznych

usługi cięcia wodąWśród sposobów obróbki strumieniem energii wymienia się zwykle tylko trzy – to cięcie laserowe, plazmowe oraz cięcie wodą. Jeżeli komuś zależy na ograniczaniu kosztów, dobrym wyborem w tej kwestii będą tanie usługi cięcia wodą. Ktoś może zastanawiać się – w jaki sposób woda może ciąć przedmioty? Odpowiedź jest prosta – woda musi być pod naprawdę wysokim ciśnieniem, aby skupiony strumień miał dużą moc. Wówczas cięcie odbywa się błyskawicznie, a strumień wody nie pozostawia nierównych krawędzi obrabianego przedmiotu. To zdecydowany walor – dzięki temu tanie usługi cięcia wodą będą ostatnim etapem obróbki przedmiotu – nie jest bowiem konieczne dalsze jego wykańczanie: polerowanie powierzchni, krawędzi i narożników można bez skrupułów pominąć bez żadnych strat jeśli chodzi o efekt końcowy. Dodatkową zaletą jest to, że metoda ta może być z powodzeniem wykorzystywana przy każdym rodzaju materiału – nie tylko przedmioty wykonane z miękkich i cienkich materiałów mogą być poddawane tego typu obróbce – to rozwiązanie skuteczne także w przypadku stali nierdzewnej i węglowej, metali kolorowych, stopów metali, drewna oraz materiałów drewnopodobnych.

usługi cięcia wodąW przypadku tworzyw twardych, do wody dodawany jest garnet – specjalny środek ścierny, który w strumieniu wody zostaje rozpędzony do prędkości światła. To daje wyjątkową moc cięcia. Wybierając firmę, która świadczy tanie usługi cięcia wodą, zwróćmy uwagę na jej wyposażenie techniczne – to bowiem od niego zależy szybkość i jakość wykonanych cięć. Najlepiej, gdy stół roboczy jest naprawdę sporej wielkości – jego powierzchnia pozwoli nam na jednoczesne przeprowadzanie kilku prac. Możliwe będzie też cięcie wodą elementów o naprawdę dużych gabarytach. Dobry sprzęt pozwoli na profesjonalne wykonanie zadania: uzyskamy najlepsze efekty nawet jeśli chodzi o wycinanie wodą skomplikowanych kształtów. W odróżnieniu od innych metod obróbki, w takiej sytuacji przy cięciu wodą nie dochodzi do odkształcania ani naprężania materiału, nie powstają żadne nierówności.

Cięcie wodą jest tak precyzyjne, że podczas obróbki nie ma praktycznie żadnych strat materiału. To wszystko sprawia, że tanie usługi cięcia wodą mają dużą przewagę nad innymi sposobami obróbki.