instalacje wod kan

Ciche i sprawne systemy instalacji kanalizacyjnej

Towarzyszący tradycyjnym instalacjom odprowadzania zasobów wody zużytej do kanalizacji hałas może być bardzo uciążliwy oraz w znacznym stopniu obniżać komfort użytkowania domów, mieszkań lub pomieszczeń biurowych.

Instalacje i dobre rury

instalacje wod kanW trosce o zwiększenie wygody użytkowania instalacji wodno- kanalizacyjnych jednym z wydajnych rozwiązań może być montaż profesjonalnej armatury instalacji kanalizacji niskoszumowej, dzięki której znacznie przyjemniej będzie nam wykonywać codzienne czynności poprzez zastosowanie materiałów zapewniających dobrą akustykę oraz wyciszenie działania systemów odprowadzających ścieki. Niskoszumowe instalacje kanalizacyjne dla domu i biura Chcąc skutecznie zapobiec uciążliwemu hałasowi towarzyszącemu działaniu instalacji sanitarnych o zastosowaniu wydajnych rozwiązań technologicznych warto pomyśleć już na etapie projektowym. Gwarancją sprawnej i cichej instalacji wodno- kanalizacyjnej jest nie tylko zastosowanie materiałów o wysokich parametrach wyciszających, ale przede wszystkim fachowy i przemyślany projekt. Kluczem do sukcesu na etapie projektowym jest obliczenie i uwzględnienie optymalnych linii spadku oraz wdrożenie łagodnych zmian kierunku odprowadzania ścieków do kanalizacji.

instalacje wod kanDecydując się na realizację inwestycji instalacji niskoszumowej musimy pamiętać, że powodzenie projektu jest także w dużej mierze uzależnione od zastosowanych materiałów budowlanych, w tym dodatkowej warstwy izolacyjnej np. za pomocą wełny mineralnej. Poszczególne elementy stosowane w armaturze jaką są instalacje wod kan to przede wszystkim specjalnie wyprofilowane rury odprowadzające, kształtowniki lub kielichy kompensacyjne, których celem jest wydłużenie pionu kompensacyjnego, dzięki czemu system odprowadzający nabiera wydajnych parametrów zapewniających wyciszenie w obrębie użytkowanych pomieszczeń. Koszt realizacji projektu jakim jest wykonanie niskoszumowej instalacji kanalizacyjnej to około 2000,00zł i w dużym stopniu przeważający jest tutaj koszt montażu, z uwagi na fakt, że zakup poszczególnych elementów armatury jest stosunkowo dość tani. Za jeden 1m rury kanalizacyjnej zapłacimy nie więcej niż 20,00zł. Dzięki wdrożeniu do projektu budowlanego nowoczesnych systemów instalacyjnych nie tylko zwiększamy komfort użytkowania domów, mieszkań czy biur ale także możemy w dużym stopniu przyczynić się do poprawy walorów ekologicznych w najbliższym otoczeniu.

Dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie innowacyjne i ekologiczne rozwiązania może być rozszerzenie koncepcji budowy o przydomową oczyszczalnię ścieków, wykorzystującej nowoczesne typy złóż czy drenaży oczyszczających.