Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/kredaorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Cechy farb akrylowych i lateksowych - www.kreda.org.pl

Cechy farb akrylowych i lateksowych

Spoiwem farb akrylowych są żywice poliakrylowe. Są organiczne i można je rozcieńczać wodą. Są odporne na czynniki chemiczne i można je zmywać. Pozwalają oddychać ścianom. Ich odmianę stanowią farby lateksowe, które posiadają więcej żywicy w składzie. Z tego powodu są odporne na szorowanie. Oba rodzaje są łatwe w aplikacji, można stosować je na wielu podłożach.

Ze względu na swoje właściwości farby lateksowe są lepsze do miejsc bardziej narażonych na zabrudzenie, ponieważ w mniejszym stopniu przyjmują brud i łatwiej je wyczyścić bez ryzyka uszkodzenia farby. Z kolei farby akrylowe znakomicie sprawdzą się na sufitach i w mniej intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

Niektóre farby lateksowe są szczególnie polecane do kuchni i łazienek, dlatego w tych pomieszczeniach nie jesteśmy skazani wyłącznie na kafelki.

Farby akrylowo-lateksowe stanowią kompromis między oboma rodzajami: dobrze przepuszczają powietrze i są przy tym elastyczne oraz odporne na zmywanie.