bramy przeciwpożarowe

Bramy przeciwpożarowe i inne bramy

Bezpieczeństwo i higiena pracy powinny być przestrzegane w każdej firmie. Każdy zawód ma swoje indywidualne kryteria bezpieczeństwa. Skupiając się na pracy na produkcji można stwierdzić, że tutaj zdarza się najwięcej wypadków. Wszystko dlatego, że hala produkcyjna posiada wiele maszyn i narzędzi. Niekiedy zdarza się tak, że nawet bramy przemysłowe stanowią zagrożenie, ale są one niezbędne w każdym magazynie.

Posiadanie bram przeciwpożarowych gwarantuje bezpieczeństwo

bramy przeciwpożaroweDziś mamy nowoczesne i bezpieczne bramy przeciwpożarowe. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku powstania pożaru skuteczne one odgradzają teren zagrożony od bezpiecznego. Dzięki temu płomienie po zakładzie się nie rozprzestrzeniają. W przypadku powstania zagrożenia, bramy te automatycznie się zamykają. Są szczelne, więc dym nie przedostaje się dalej, a ludzie nie muszą go wdychać. Bramy przeciwpożarowe są grube i zbudowane z materiału, który nie jest łatwopalny. Nowoczesne i bezpieczne bramy rolowane, szczelnie zamykają otwory w pomieszczeniach i dzięki temu nie przedostają się do nich złodzieje. Może być w nich zainstalowany alarm, który informować będzie o tym, że ktoś próbował się włamać do magazynu. Brama rolowana jest bezpieczna, ponieważ skutecznie zamyka pomieszczenie, a dzięki temu czynniki atmosferyczne, jak na przykład bardzo niskie temperatury nie przedostają się do pomieszczenia. Pracownicy na hali nie czują zimna, ponieważ bramy je izolują. Zdarzało się tak, że stare i ciężkie ramy stanowiły zagrożenie dla pracowników.

Nowoczesne bramy są solidnie zabezpieczone w opadanie. Mają wbudowany dodatkowo hamulec bezpieczeństw oraz lampy sygnalizacyjne. Niektóre z nich posiadają fotokomórki i wówczas same automatycznie się zatrzymują nie powodując przy tym strat i urazów. Największą zaletą nowoczesnych bram jest odporność na włamanie. Takie są właśnie kraty rolowane, które wyposażone są w odpowiednie listwy i pancerze. Jak już wcześniej wspomniano, posiadają alarm. Jeżeli ktoś chce się dostać do pomieszczenia, które oddzielone jest kratami rolowanymi, to musi znać kod. Kod wbija się na specjalną klawiaturę. Dodatkowym zabezpieczenie są specjalne zamki uniemożliwiające wyważenie bram.

Można więc stwierdzić, ze nowoczesne bramy są solidnie skonstruowane. Dzięki temu można liczyć na stuprocentowe bezpieczeństwo w użytkowaniu. Pracownicy mogą mieć pewność, że nie będą one stanowić dla nich żadnego zagrożenia. Wyżej wymienione urządzenia sprawdzają się na halach produkcyjnych, w sklepach w centrach handlowych, w bankach i innych instytucjach finansowych.