Brama szybkobieżna ciężkia

Bramy szybkobieżne, które montowane są zarówno w halach magazynowych, jak i przemysłowych mogą być różnych rodzajów. Różnią się one od siebie tym, że są inaczej zbudowane, mają innych producentów, jak i w inny sposób działają.

Brama szybkobieżna z poziomych profili

brama szybkobieżnaW danym artykule zostanie opisana sprawdzona brama szybkobieżna która w swojej budowie nie posiada sprężyn włoskowych. Bramy szybkobieżne tego typu są zbudowane z poziomych profili, które są nawijane na wałek wykonany ze stali. Bramy przemysłowe tego typu charakteryzują się energooszczędnością w budynkach przemysłowych jak i handlowych. Bramy rolowane szybkobieżne dzięki temu, jak są zbudowane zapobiegają przeciągom oraz regulują klimat w pomieszczeniu. Bramy przemysłowe rolowane czy szybkobieżne typu ciężkiego są wykonywane z jak najlepszego materiału. Wałek jest wykonywany ze stali ocynkowanej. Kurtyna całej bramy szybkobieżnej jest wykonana natomiast ze wzmacnianego materiału PCV. Kurtyna w takim przypadku jest grubości trzech milimetrów. Do tego kurtynę można dostać w różnych kolorach, jednak najczęściej jest to kolor niebieski lub pomarańczowy. Dolna belka w bramach przemysłowych tego typu wykonana jest z aluminium, do tego pokryta jest miękką oraz elastyczna uszczelką wykonaną z gumy.

brama szybkobieżnaBramy szybkobieżne ciężkie posiadają napęd który zbudowany jest z elektrycznego silniczka, czasem skrzyni biegów. To właśnie te części odpowiadają za napędzanie bębna bramy. Bramy przemysłowe szybkobieżne ciężkie posiadają urządzenie sterujące, dzięki któremu można między innymi szybko otwierać bramę, szybko znaleźć usterkę i ją usunąć. Także dzięki niemu możliwe jest szybkie czy stale otwieranie bramy. Oprócz systemu sterowania bram, także posiadają one przycisk pozwalający na ręczne otwieranie jak i zamykanie takiej bramy. Bramy przemysłowe rolowane otwierają się oraz zamykają z prędkością jednego metra na sekundę. W przypadku awarii, takie bramy można otwierać ręcznie. Podczas montażu takiej bramy źródło energii musimy umieścić w promieniu pięćdziesięciu centymetrów od tak zwanej skrzynki sterującej. Bramy szybkobieżne zawsze należy montować na płaskiej powierzchni. Czasem można zrobić wyjątek i montować ja na specjalnej ościeżnicy do bramy rolowanej lub szybkobieżnej. Bramy szybkobieżne to definitywnie świetne rozwiązanie dla firm, które posiadają hale przemysłowe.

Ich cena nie jest jakaś wygórowana, a naprawdę są praktyczne i poprawiają wydajność pracy na takiej hali. Dlatego powinniśmy właśnie na nie się decydować wybierając bramy do swojej hali magazynowej lub przemysłowej.