antena satelitarna

Antena satelitarna – jaką wybrać i jak ją zamontować

Kanałów telewizyjnych jest obecnie całe mnóstwo. Możemy na przykład oglądać programy kulinarne i podnosić swoje umiejętności związane z przygotowaniem posiłków, możemy też zdecydować się na program sportowy, aby podziwiać osiągnięcia naszych skoczków narciarskich.

Wybór odpowiedniej anteny

antena satelitarnaDla relaksu uruchomimy program prezentujący najnowsze teledyski muzyczne, a po to, aby zyskać wiedzę o świecie – obejrzymy wiadomości. Nic więc dziwnego, że posiadanie telewizji satelitarnej jest dla wielu osób bardzo ważne. Oprócz wykupienia abonamentu u operatora, musimy jednak zadbać też o dobór odpowiedniej anteny. Na rynku dostępne jest ich jednak całe mnóstwo – od tych małych o średnicy około 55 cm, po te największe – o średnicy do 105 cm. Możemy więc czuć się zagubieni i będziemy zastanawiać się, jaką antenę warto wybrać. Producenci uważają, że jeżeli zamierzamy odebrać tylko jedną satelitę, wówczas wystarczy antena do 80 cm. W przypadku odbioru sygnału z wielu satelitów, musimy postawić na jeszcze większą średnicę anteny. W ofertach dostępne są także anteny obrotowe – mogą się obracać, aby wyłapywać jak najlepszy sygnał z różnych satelitów. Te są dostępne jedynie w wersjach o dużych średnicach, dlatego do ich montażu powinniśmy posiadać dużą ilość miejsca.

antena satelitarnaJeżeli już dokonaliśmy zakupu anteny, z pewnością interesuje nas szybka instalacja anten w Krakowie. Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, gdzie zamontować taką antenę. Należy mieć na uwadze to, że wszelkie przeszkody naturalne – góra, drzewo itd. oraz sztuczne takie jak wysokie budynki czy maszty, będą przeszkodą dla odbioru sygnału satelitarnego. Jeżeli chcemy mieć więc jak najlepszy sygnał, na drodze pomiędzy satelitą a anteną, nie powinny pojawiać się żadne przeszkody. Należy więc zamontować antenę w jak najwyższym miejscu. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, najlepszym wyborem będzie komin. Niezależnie od wyboru miejsca, zawsze będzie to praca wykonywana na wysokości, dlatego przy jej przeprowadzeniu należy pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Jeśli nie posiadamy odpowiednich środków zabezpieczających (drabin dachowych czy uprzęży), zdecydujmy się na powierzenie tego zadania profesjonalistom, którzy zawodowo zajmują się montażem anten satelitarnych i chodzenie po dachu jest dla nich codziennością.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie dojdzie do żadnego wypadku, a antena będzie zamontowana w sposób całkowicie prawidłowy i pozwoli nam na odbiór jak najlepszego sygnału. Poszukując osoby do montażu anteny, wybierzmy firmę, która ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.